cheap moncler jackets

 

SIATKONOGA POLSKA

O NAS

SIATKONOGA POLSKA

Marka i koncept SIATKONOGA POLSKA powstały w roku 2003 w Łodzi z inicjatywy łodzianina Michała Sieczko (byłego dziennikarza sportowego, m.in. TVN, jednego z największych w Polsce praktyków marketingu sportowego, twórcy Beach Soccera, producenta wielu imprez sportowych w Polsce, jak i na świecie).

Marka i koncept SIATKONOGA POLSKA są własnością

cheap moncler jackets

SYSKO SportMarketing.

Koncept SIATKONOGA POLSKA składa się z dwóch projektów o charakterze sportowym:

  • Futnetu (siatkonoga na twardym podłożu, siatka 110 cm) 
  • Footvolleya (siatkonoga plażowa) 

FUTNET (SIATKONOGA)

Pierwsze mistrzostwa Polski w futnet odbyły się w 2005 roku w Zgierzu. Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch konkurencjach: grze pojedynczej (singlu) oraz grze podwójnej (deblu). Pierwszymi Mistrzami Polski w futnet została drużyna WEKO Zgierz (Grzegorz Krysiak / Dariusz Matusiak. 

W 2007 roku powołana do życia została reprezentacja Polski w siatkonogę, która w dniach 16-18 listopada zadebiutowała na mistrzostwach Europy (16-18 listopada w Trencinie, Słowacja). Polacy zajęli 9 miejsce w grze podwójnej, odnosząc dwa zwycięstwa nad Włochami i Turcją.

W 2008 roku w Nymburku (Czechy), Polacy zadebiutowali w VIII Mistrzostwach Świata w siatkonodze. W grze pojedynczej Paweł Friszkemut zajął 7 miejsce, natomiast w deblu nasza drużyna Paweł Friszkemut/Maciej Piechnik/Tomasz Wojtczyk sklasyfikowana została na 11 miejscu.

W roku 2011 na Korsyce Polacy zagrali w Mistrzostwach Europy w Futnet.

W roku 2012, Polska uczestniczyla w Mistrzostwach Świata w futnet w Nymburku, gdzie zajęła ósme miejsce w singlu, dziewiąte w deblu i siódme w grze potrójnej.

W roku 2014, reprezentacja Polski zajęła ósmie miejsce w drużynowych Mistrzostwach Świata w futnet w Brandys nad Labem.

Dotychczas odbyło się osiem edycji Mistrzostw Polski w futnet. Aktualnymi (2014) Mistrzami Polski w futnet (gra podwójna) jest drużyna BLOKERS Łódź A, w składzie: Michał Kłosiński, Marcin Skrydalewicz.

W roku 2015 powstałą pierwsza sekcja siatkonogi przy klubie sportowym. AS Bełchatów powołał sekcję siatkonogi, której trenerem-koordynatorem został Mistrz Polski w i reprezentant Polski w futnet, Michał Kłosiński.

Maciej Adamczyk reprezentujcy Siatkonoga Polska jest międzynarodowym sędzią futnetu, mając na swoim koncie sędziowanie m.in. meczów finałowych mistrzostw Świata i Europy.

FOOTVOLLEY (SIATKONOGA PLAŻOWA)

Pierwszym efektem działania SP było powołąnie i desygnacja reprezentacji Polski na Puchar Świata w Footvolley w Atenach (2003 rok). Powołani z BeachSoccerowych boisk: Piotr "Junior" Kubiaczyk i Kamil "Romeo" Bartczak byli pierwszymi Polakami, którzy reprezentowali Polskę w oficjalnym międzynarodowym turnieju footvolleya.

Ze względu na priorytet, jakim dla SYSKO w latach 2003-2010 była popularyzacja Beach Soccera w Polsce, działalność Footvolleya w Polsce ograniczała się do wykorzystywania go w treningach reprezentacji Polski w Beach Soccer.

W roku 2011, SYSKO SportMarketing postanowiła rozpocząć ogólnopolską popularyzację Footvolleya, czego efektem była organizacja wespół z Promotorem SP (PRESS2PLAY), I Mistrzostw Polski w Footvolley, które odbyły się w Sztutowie w roku 2011.

Mistrzowie Polski 2011, Sebastian Letniowski i Tomasz Broner (Gdańsk) zostali powołani do reprezentacji Polski w Footvolley i uczestniczyli w Mistrzostwach Swiata w Footvolley, które w październiku 2011 roku odbyły się w Dubaju.

W roku 2012, SP zaplanowała dwie imrpezy rangi msitrzowskiej; Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski w footvolley.

W roku 2013 odbyła się III edycja Mistrzostw Polski w Footvolley.

Rok 2014 pierwszym rokiem, w którym organizowany jest Philipiak Footvolley Polish Open 2014 - Charzykowy, turniej z międzynarodową obsadą (Polska, Brazylia, Niemcy, Holandia, Białoruś, Włochy, Norwegia).

SIATKONOGA POLSKA zaprasza do

współpracy: 

  • Drużyny zainteresowane uprawianiem siatkonogi i siatkonogi plażowej
  • Promotorów lokalnych zainteresowanych organizacją imprez lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych w futnet i footvolley

  • Sponsorów i partnerów medialnych zainteresowanych współtworzeniem nowego konceptu o charakterze sportowym.

Zainteresowanych prosimy o kierowanie korespondencji na info@siatkonoga.pl