cheap moncler jackets

 

FUTNET HISTORIA

HISTORIA FUTNETU

 

 

 

1. Futnet powstał w dawnej Czechosłowacji podczas treningów juniorów drużyny Slavii Praga ok. 1922 roku. Celem była zabawa z piłką, w której stopy zawodników służyły za rakietę tenisową.

2. Od roku 1935 piłkarze drużyn: (Borkovec, Čapek, Kubát) rozgrywali mecze w miejscu zwanym Žluté lázně lubYellow Spa, położonym w okolicach rzeki Vltava w Pradze. Nieco później, bardziej znani piłkarze z Czechosłowacji (Bican, Ludl, Říha, Bradáč) rozgrywali regularne turnieje futnetu w okresie 1939-1948. 

best replica handbags

3. Pierwsze przepisy futnetu powstały w roku 1940, a ich autorami byli Panowie; Kulhánek i Borkovec. W roku 1940 futnet był promowany podczas meczów siatkówki.

4. Futnet następnie za sprawą Pana Alberta Batteux (trener piłkarskiej reprezentacji Francji oraz Stade de Reims), dotarł do Francji (1943). Francuzi zdecydowali o rozwijaniu swoich umiejętności technicznych podczas meczów siatkonogi rozgrywanych na kortach tenisowych piłką do piłki nożnej. 


5. W roku 1945, futnet dotarł na Słowację. Słowacy zazwyczaj grali w futnet na boiskach do siatkówki plażowej oraz na otwartych basenach. Do gry dołączyli wówczas zawodnicy waterpolo i pływacy. 

6. Amatorska Liga nazwanaTournament of Old Wanderers  powstała w Czechach i była rozgrywana w latach  (1953-1961) przez 10 drużyn.

Panerai Replica watches

7. W 1961 roku futnet został zaakceptowany jako dyscyplina sportowa przez Czechoslovak Sports Organisation (ČSTV) i powstała Czeska Komisja Futnetu. W latach 1961 –1971 rozegrano turnieje z udziałem 90 drużyn. 

8. W 1971 roku powołano Czeską Federację Futnetu (w tym czasie futnet był uprawiany w 11 okręgach). Od 1972 roku rozgrywana jest Czeska Liga Futnetu. Na Słowacji ogólnokrajowa liga powstała w roku 1973, rok po powołaniu Słowackiej Federacji Futnetu. 

9. W lutym 1978 roku pięć państw (Szwajcaria, Anglia, Włochy, Rumunia, Niemcy) stworzyło nadrzędny organ światowy Futnetu  International Football-Tennis Association (IFTA), któy powołano w Biel w Szwajcarii.

10. Kolejne państwa dołączały do IFTA, m.in. Węgry, Grecja, Turcja, Norwegia, Rosja, USA, Ukraina, etc. Niektóre kraje opuściły IFTA, m.in. Niemcy, Grecja, Brazylia, Austria…

replica watches

11. I Mistrzostwa Europy w Futnet rozegrano w roku 1991 w Szwajcarii i na Węgrzech, natomiast I Mistrzostwa Świata zorganizowano w roku 1994 na Słowacji.

12. W roku 2000 zorganizowano I Mistrzostwa Świata w Futnet dla juniorów i kobiet.

13. W roku 2004, za sprawą łodzianina Michała Sieczko, Futnet trafił do Polski, gdzie powołano SIATKONOGA POLSKA, oficjalnego promotora siatkonogi w Polsce. Rok później w Polsce zorganizowano I Mistrzostwa Polski w Futnet.

14. W roku 2004 IFTA zmieniła nazwę na FIFTA (Fédération Internationale de Footballtennis Association).

cheap christian louboutin

15. W związku z nikłymi sukcesami na polu popularyzacji Futnetu przez FIFTA, 24 kwietnia 2010 roku w Marsylii powołano European Futnet Association. Założycielami EFTA zostali: Francja, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Katalonia, i Kraj Basków. Na przełomie 2010/2011 do EFTA dołączyli także: Dania, Anglia, Polska, Ukraina i Austria. 

cheap moncler jackets

16. W związku z niezadowoleniem z działań FIFTA przez część promotorów krajowych Futnetu, w roku 2010 część krajów wystąpiła z FIFTA by powołać nową światową organizację futnetu pn. Union Internationale de Futnet. 16 października 2010 roku w Genewie (Szwajcaria); Francja, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Katalonia, Argentyna, Australia, Kostaryka, Polska, Dania, Malezja, Kraj Basków, RPA, USA i Anglia stworzyły UNIF. Na początku 2011 roku do UNIF dołączyła także Ukraina. W roku 2012 do UNiF dołączyły Kamerun i Mali.