cheap moncler jackets

 POLSKA ZAGRA W MISTRZOSTWACH ŚWIATA 2014

16 państw weźmie udział w Mistrzostwach Świata w siatkonodze (futnet), które rozegrane zostaną w dniach 28-30 listopada w Centrum Sportu Brandys nad Łabą w Czechach. 

Zagrają: Austria, Czechy, Francja, Irlandia, Korea Płd, Mali, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Tunezja, Ukraina, Węgry i USA. 


Polskę reprezentować będą: Marcin Skrydalewicz, Michał Kłosiński, Łukasz Fryczak, Przemysław Kulik i Kamil Bartos. Managerem drużyny jest Michał Sieczko.

Skład oficjalnej delegacji reprezentacji Polski uzupełnia Maciej Adamczyk, polski sędzia międzynarodowy, dwukrotnie prowadził finał mistrzostw Świata.

W tym roku, po raz pierwszy mecze będą składały się z gier we wszystkich kategoriach, tzn. singiel, debel i trójki. Aby wygrać mecz, drużyna musi wygrać trzy gry. W razie nierozstrzygnięcia po trzech grach: singlu, deblu i trójkach, rozegrane zostaną kolejne gry: debel i ewentualnie singiel. W drugim meczu deblowym i singlowym nie mogą występować zawodnicy, którzy grali w pierwszej grze singla i debla.

Aktualnym Mistrzem Świata w siatkonodze we wszystkich trzech konkurencjach (singiel, debel, trójki) jest Słowacja.

Miasto Bełchatów i Siatkonoga Polska podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego logo Miasta Bełchatowa pojawiło się na koszulkach Reprezentacji Polski w siatkonodze na Mistrzostwa Świata. 

Partnerem reprezentacji Polski w siatkonodze jest LV Power Energy Drink. 

GRUPY MISTRZOSTW ŚWIATA W SIATKONODZE 2014

Grupa A: Słowacja, Polska, USA, Irlandia

Grupa B: Francja, Rumunia, Ukraina, Mali

Grupa C: Węgry, Korea Płd, Austria, Rosja

Grupa D: Czechy, Szwajcaria, Niemcy, Tunezja

Wypowiedzi z konferencji prasowej dotyczącej zawarcia umowy partnerskiej pomiędzy SOatkonoga Polska i Miastem Bełchatów; Prezydenta Miasta Bełchatowa, Marka Chrzanowskiego, Prezesa Siatkonoga Polska, Michała Sieczko i reprezentanta Polski w siatkonodze, Michała Kłosińskiego:

Michał Sieczko, prezes Siatkonoga Polska: “Nie jestem pewien czy to się już zdarzyło, na pewno nie jest to powszechne, że miasto promuje się poprzez obecność na koszulkach meczowych reprezentacji Polski i do tego podczas imprezy rangi Mistrzostw Świata. Bardzo się cieszę, że reprezentacja Polski zagra w mistrzostwach świata promując polskie miasto - Bełchatów i wyznaczając być może szlak do promocji miast w taki sposób".

Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa: “Będzie nam miło jeżeli współpraca z Siatkonoga Polska będzie kontynuowana w przyszłości. Bełchatów jest otwarty na działania, które promują różne formy współzawodnictwa. Tym razem to siatkonoga i myślę że to dobra inwestycja.”

Michał Kłosiński, reprezentant Polski w siatkonodze: “W ostatnim czasie ugruntowaliśmy swoją pozycję w rankingu ośmiu najlepszych reprezentacji na świecie. Plan minimum, to awans do ćwierćfinału i potwierdzenie naszego miejsca. Mam jednak cichą nadzieję, że uda nam się wejście do najlepszej czwórki turnieju. Stać nas na taka niespodziankę.”

Oficjalna strona internetowa turnieju www.brandys2014.futnetwoldcup.com
Powrót