cheap moncler jackets

 GŁÓWNI PLAŻOWICZE RAZEM

Michał „Mikee” Sieczko, twórca i zarządca dwóch konceptów plażowych sportów w Polsce; Beach Soccera i Footvolleya oraz rodzina Państwa Dowgiałło, najbardziej doświadczeni promotorzy sportów plażowych w Polsce odpowiedzialni za sukces siatkówki plażowej, a przy okazji właściciele hotelowej Grupy Anders, połączyli siły. 


"Footvolleyem zacząłem zajmować się w roku 2003 szukając form treningowych dla reprezentacji Polski w Beach Soccer. Po sezonie Beach Soccera, wybrałem z Mistrzostw Polski w BS dwóch zawodników (Piotr Kubiaczyk i Kamil Bartczak) i poleciałem do Aten na Mistrzostwa Świata. Tak zaczęła się moja przygoda z tym sportem. Sportem, który rozwija się w niesamowitym tempie ze względu na swoją widowiskowość. Cieszę się, że Tomek Dowgiałło zdecydował się na nowy rozdział. Footvolley jest dla nas projektem długofalowym. Chcemy w miejscu genialnym do organizacji tego typu przedsięwzięć, zorganizować fajną imprezę sportowo-rozrywkową. Imprezę, która w niedługim czasie może się stać wizytówką Warmii i Mazur, ale także wizytówką Footvolleya i dobrej zabawy” - mówi Michał Sieczko, twórca Beach Soccera i Footvolleya w Polsce, dyrektor zarządzający Siatkonoga Polska.
 
Ciekawostką jest fakt, że Sieczko i rodzina Dowgiałło wspólnie tworzyli w naszym kraju cztery sporty plażowe. 
 
Popularny „Mikee” jest niewątpliwie jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów marketingu sportowego w Polsce. Poza tym, że jest znany m.in. z produkcji i oprawy największych światowych imprez sportowych z Igrzyskami Olimpijskimi na czele, stworzył w 2003 roku koncept Beach Soccer Polska, czyli markę i sport Beach Soccer w Polsce. Na czele z reprezentacją Polski, z którą zajął trzecie miejsce w Europie i uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Beach Soccerze.
Beach Soccer Polska była organizatorem jednego z najlepszych w Europie cykli imprez Beach Soccera, najpierw jako Lech Beach Soccer Tour, a potem ENERGA Beach Soccer Tour. 
100 drużyn w Polsce, dziesiątki imprez w każdym sezonie, sponsorzy szczelnie zapełniający powierzchnię reklamową, kolejne boiska do Beach Soccera budowane w Polsce we współpracy z gminami i powiatami, to wszystko tworzyło najbardziej rozwinięty marketingowo koncept w plażowych sportach w naszym kraju. 
Gdy PZPN siłowo zawłaszczył sobie Beach Soccer w Polsce (2009), Mikee mocniej zajął się konceptem Siatkonoga Polska, czyli futnetem i footvolleyem, do którego prawa posiadał od roku 2003.
Uczestniczył kilkukrotnie ze stworzoną w footvolleyu i futnecie reprezentacją Polski w Mistrzostwach Świata i innych międzynarodowych imprezach. 
Od 5 lat organizował w Polsce Mistrzostwa Polski w footvolley, a od 2014 roku międzynarodowy turniej Footvolleya w Charzykowach, który w tym roku pod nazwą Footvolley World Tour Stare Jabłonki 2016 otworzy wakacje 2016 w ostatni weekend czerwca.
 
Rodzina Dowgiałło to właściciele największej polskiej grupy hotelowej „Grupy Anders”.
Wypromowali w Polsce siatkówkę plażową. Zajmowali się popularyzacją tej dyscypliny przez 17 lat, do czasu gdy PZPS zdecydował o przeniesieniu imprezy do Olsztyna i kontynuacji projektu na Warmii i Mazurach bez udziału Państwa Dowgiałło.
Dowgiałło mieli także swój epizod z piłką ręczną plażową, ale numerem jeden była siatkówka plażowa.
Organizowali najważniejszy w naszym kraju turniej beach volleya, używając przy tym siatkówki plażowej jako narzędzia promocji Hotelu Anders. 
Po szczeblach dochodzili do wyższych kategorii turnieju, aż po 15 latach uzyskali prawa do organizacji Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej, czyli najważniejszej po Igrzyskach Olimpijskich imprezie sportowej w tej dyscyplinie sportu.
 
„15 lat Hotel Anders czekał by zorganizować Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej. Był to zatem 15-letni projekt popularyzacji dyscypliny sportu poprzez organizację imprezy sportowej przez hotel” - mówi Tomasz Dowgiałło.
 
"Spokojnie mógłby to być temat mocnego wykładu na studiach z marketingu sportowego, czy turystyki” - uzupełnia Michał Sieczko.
 
Rodzina Dowgiałło pokazała jako pierwsza w Polsce jak zbudować prestiż i marketing hotelu w oparciu o koncept sportowy. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej Mazury były największą imprezą sportową w Polsce roku 2013. 
Wydarzeniem wyróżnionym najlepszą imprezą sportową w Polsce 2013 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP 1. 
2013 rok był w sporcie ich nad Wisłą. 
Nie Polskiego Związku Siatkówki, nie PZPN, ale właśnie rodziny Dowgiałło i Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej Mazury 2014.
 
Co ciekawe do produkcji Mistrzostw Świata, Dowgiałło zaprosili Michała Sieczko i w ten sposób najważniejsze postaci plażowej sceny sportowej rozpoczęły współpracę. 
Teraz będą ją kontynuować organizując Footvolley World Tour w Starych Jabłonkach.
 
„W sensie organizacyjnym nie ma żadnej różnicy pomiędzy siatkówką plażową i footvolleyem. Te same  wymagania techniczne w obu dyscyplinach bardzo ułatwiają nam prace. Priorytetem jest dla nas zbudowanie imprezy sportowo-rozrywkowej o randze światowej, otwierającej wakacje na Warmii i Mazurach. Wywracamy Stare Jabłonki do góry nogami nie tylko w przenośni” - mówi Tomasz Dowgiałło, Viceprezes Grupy Anders i Promotor turnieju Footvolley World Tour Stare Jabłonki
 
Impreza odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2016 roku.
24 czerwca odbędą się V Mistrzostwa Polski w footvolley. 
Cztery najlepsze pary MP awansują do turnieju głównego Footvolley World Tour.
 
Turniej Główny odbędzie się w sobotę-niedzielę i weźmie w nim udział szesnaście par, w tym cztery pary z Polski.
Z numerem 1 rozstawiona będzie jedna z najlepszych par na świecie, Brazylijczycy Rodrigo Lacraia & Luciano Almeida. 
Oprócz nich w turnieju pojawią się przedstawiciele krajów europejskich, w tym cztery pary reprezentujące Polskę.
Prowadzącym imprezę będzie znany ze Starych Jabłonek DJ Ucho, dla którego to będzie czwarta plażowa dyscyplina sportowa, którą poprowadzi. 
 
Organizatorami imprezy są: Siatkonoga Polska i Hotel Anders****
Partnerami imprezy są: Warmińsko-Maurski Urząd Marszałkowski, Gmina Ostróda, Powiat Ostróda, LV Power Energy Drink.Powrót