cheap moncler jackets

 PORA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET I JUNIORÓW

W dniach 17-19 listopada 2017 odbędą się Mistrzostwa Świata Kobiet i Juniorów w Futnet. Gospodarzami turnieju są Czesi, a cała impreza gościć będzie w Nymburk (miasto oddalone o 54 km od Pragi).


Nasz kraj reprezentować będą: singlistka Ewa Tyll (27 lat, Blokers Łódź), która w grupie zmierzy się z reprezentantką z Węgier, Rumunii, Iranu i Kolumbii, a także nasz singlista Bartosz Targas (19 lat, Green Energia Polska Kleczew), który zmierzy się z przedstawicielem z Włoch i Węgier. Dodatkowo Targas będzie tworzyć parę w deblu wraz z Miłoszem Świątnickim (15-letni debiutant). Panowie zagrają z Indiami i Słowacją. Trenerem jest Michał Kłosiński (31 lat). Warto też dodać, iż wśród ekipy sędziowskiej znalazł się Dariusz Galoch (43 lata), znany wcześniej jako sędzia Beach Soccera w strukturach Polskiej Federacji Beach Soccera oraz sędzia Siatkonoga Polska od wielu lat.

Po debiucie reprezentacji Polski kobiet i U-21 na Mistrzostwach Europy w Cluj w 2015 roku, pora na kolejną wielką imprezę. Mimo, że na Euro 2015 nie udało się wygrać żadnego spotkania, było to wówczas bardzo cenne doświadczenie dla naszych młodych zawodników i zawodniczek. Trzeba zaznaczyć, że reprezentacja Polski miała najmłodszy skład wśród wszystkich uczestników, zarówno wśród kobiet jak i juniorów.

„W tym roku oczekiwania są już większe, niż podczas Mistrzostw Europy w 2015 roku. Zdecydowaliśmy się skoncentrować na przygotowaniach do 3 dyscyplin – singla kobiet oraz singla i debla juniorów” – mówi Michał Kłosiński, trener rep. Polski. „Cel jaki stawiam przed Ewą Tyll to wyjście z grupy i znalezienie się wśród 6 najlepszych singlistek świata. W tej fazie rozgrywek każde kolejne zwycięstwo, będzie można uznać za spore osiągniecie. Realnym celem zarówno w singlu jak i deblu juniorów jest awans do ćwierćfinałów i potwierdzenie w ten sposób, że Polska znajduje się wśród 8 najlepszych futnetowych reprezentacji na świecie” – dodaje Kłosiński.

Początek Mundialu już 17 listopada o godzinie 8:00 rano. Transmisję będzie można śledzić na oficjalnym kanale YouTube: Nohejbal.TV
Powrót